3 סיבות טובות לאמץ כלב

המון אנשים ממש רוצים, או לפחות חושבים על זה מדי פעם, ובסוף לא ממש בטוחים אם כלב יהווה תוספת טובה למשפחה או לתא הקטן שלהם. אם אתם מהמתלבטים, וזה באמת לא משנה אם אתם חוגגים בדירת רווקים, חונכים זוגיות חדשה או מקימים משפחה גדולה – לפניכם שלוש סיבות מצוינות לאמץ כלב. גם חתול יעשה את העבודה, דרך אגב.

החבר הטוב של האדם

זו ממש לא קלישאה. הכלב הוא חברו הטוב של האדם, והוא זוכה לתואר הזה בצדק. כשאתם חוזרים הביתה אחרי יום מפרך אתם רוצים להישען לאחור מול סרט טוב עם כוס בירה? עכשיו צרפו אל התמונה חבר פרוותי שאוהב אתכם ללא תנאי ומחכה להתכרבל איתכם על הספה. גם אם אתם עסוקים מעל הראש עם תביעות קטנות וגם אם נדמה לכם שהדרך היחידה לשרוד את האתגרים היומיומיים עוברת דרך חנות יין בדרך הביתה, החבר החדש שלכם יגלה שאפשר גם אחרת. נכון, יין משובח ישמח לבב אנוש (והוא בהחלט מומלץ) אבל כלב שמכשכש בזנב כשאתם סופסוף חוזרים הביתה משמח לא פחות, ואפילו יותר.

הזדמנות לצאת קצת יותר

כשהיום מסתיים ואתם מגיעים הביתה, אתם בדרך כלל מוצאים את עצמכם על הספה או במיטה. גם לאחר שהילדים סופסוף נרדמים אתם לכל היותר נמרחים עם העיתון או מול סרט טוב. זו בהחלט דרך נהדרת לנוח, אבל סביר גם להניח שאתם לא ממש מזיזים את הגוף או יוצאים מהבית אם אתם לא חייבים. ובכן, הכלב שלכם יאלץ אתכם לזוז קצת יותר. מאחר וחיית המחמד שלכם זקוקה לכמה טיולים ביום, היא תגרום לכם להזיז את הגוף, לנשום אוויר ואולי לשרוף כמה קלוריות באותה הזדמנות. מסתבר שהכלב גם מועיל לבריאות.

הכנה טובה לקראת השלב הבא

בין אם אתם בזוגיות ובין אם לא, ובוודאי אם אתם מתכננים זוגיות ומשפחה בעתיד הנראה לעין, הכלב הוא יופי של הכנה. קודם כל, הוא יאפשר לכם להסתגל לנוכחותו של יצור אחר בבית, כזה שדי תלוי בכם. אתם אלה שצריכים להאכיל אותו, לדאוג לצרכיו הבסיסיים ביותר וגם להעניק לו אהבה. אז נכון, הוא יקבל אתכם ללא תנאי, ימרוד הרבה פחות וגם לא ידרוש החלפת חיתולים או השכמה מוקדמת במיוחד, אבל זה צעד לא רע בכלל בדרך לשלב הבא.