מסתגלים לכלב החדש

הקלישאה הידועה מדברת על הכלב כעל חברו הטוב ביותר של האדם, והאמת היא שזה די מדויק לתאר אותו ככזה. הבעיה היא שאימוץ כלב הוא החלק הקל. החלק המאתגר יותר הוא ההסתגלות לכלב. כדי שתוכלו לעבור את השלב בהצלחה יש כמה צעדים קטנים שיוכלו לעזור לכם, אבל לפני הכל רצוי שתבדקו היטב מי הוא הכלב שאתם מאמצים. למשל, אם אתם אנשים עסוקים למדי וחינוך הכלב לצרכים הוא משימה שאין לכם את הזמן עבורה, מומלץ שתתמקדו במהלך החיפושים שלכם בכלב בוגר יחסית, שחונך לצרכים בביתו הקודם. אילוף גורים לצרכים הוא תהליך מורכב וארוך יחסית, והטיפול בהם בשלב הזה חייב להיות צמוד. מצד שני, גם כלב בוגר צריך תשומת לב, וכדי שתוכלו ללמוד לחיות יחד בשלווה ובשלום (ובהנאה) יש כמה טיפים קטנים שיכולים לעזור.

הוראות הפעלה

כלב חדש, למרבה הצער, לא מגיע עם הוראות הפעלה. בניגוד לתחומים אחרים שבהם יש לנו הכנה טובה מאוד, כמו לימודי תיאוריה לקראת מבחן הרישוי על הרכב, או לימודי תואר לפני תחילת הקריירה המקצועית – בכל הקשור לגידול כלבים המדריך המפורט והמדויק עדיין לא נכתב. הסיבה היא שכל כלב הוא עולם ומלואו, ומה שנכון לכלב מסוים לא יתאים לאחר, והדבר נכון גם לגביכם, הבעלים. כדי שיהיה לכם בכל זאת קל יותר מומלץ להיעזר בשירותיו של מאלף כלבים, גם אם לשתיים או שלוש פגישות בלבד, כך שתוכלו לקבל כלים טובים וטיפים איך לאלף את הכלב להקשיב לכם ולציית לפקודות שונות.

ניסוי וטעיה

מהרגע הראשון, וככל הנראה גם עד הרגע האחרון, תצטרכו לנסות ולהתנסות. במקרים רבים תטעו, אבל ברבים אחרים תצליחו בגדול. למשל, בחירת האוכל הנכון היא משימה לא פשוטה, וישנם כלבים רבים שאלרגיים לרכיבים מסוימים ורגישים לאחרים, בדיוק כמו בני אדם. אז נכון, מזונות מסוימים יהיו יקרים יותר, אבל הם גם איכותיים יותר, וכדי שתהיו בטוחים שאתם קונים את הטוב ביותר רצוי לבדוק את רשימת הרכיבים. כמו באוכל שמיועד לבני אדם, גם על עטיפות המזון לכלבים מסודרת רשימת הרכיבים מהרכיב המרכזי (שנוכחותו משמעותית יותר) לרכיב שנמצא בו במינון הקטן ביותר. אם כן, רצוי שהבשר, הדג או החלבון יהיו במזון בכמות גדולה יותר בהשוואה לרכיבים אחרים. עם זאת, לפחות בהתחלה, הסתפקו בחבילות מזון קטנות יחסית עד שתוודאו שהכלב מרוצה מהאוכל וגם מגיב לו נכון, ורק אז עברו לחבילות החיסכון.