למה כדאי לאמץ חיות מחמד?

רבים מתלבטים בשאלה האם כדאי להם לאמץ חיות מחמד, ואיזו חיה תתאים להם יותר מכל. בעוד החשש מפני תהליך ההסתגלות של החיה, הצורך להשקיע זמן בחינוך וההתמודדות עם ניקוי צרכים ועם הוצאות המזון והטיפולים הווטרינריים מסבירים מדוע רבים נמנעים מאימוץ חיות מחמד, ישנן סיבות מצוינות דווקא להכניס אותן הביתה. אם אתם עדיין מתלבטים כדאי שתכירו גם ביתרונות הרבים שלהן.

 

חיזוק מיומנויות בקרב ילדים

ילדים שגדלים לצד חיות מחמד מפתחים שלל מיומנויות חשובות מאוד. הם לומדים לפתח רגישות לצרכיהן של החיות – ולצרכי אחרים בסביבתם, הם לומדים לטפל בחיה ולפתח תחושת אחריות, הם לומדים לבטא רגשות בצורה טובה יותר והם מתחברים רגשית לאחרים בקלות רבה יותר. בנוסף קל לילדים אלה להתחבר לאחרים ולהפגין פתיחות.

 

משפרים את הכושר הגופני

אין ספק שילדים נהנים מאוד מנוכחותן של חיות מחמד בבית, אבל גם המבוגרים ימצאו בחיה הנאה רבה. מי שבוחר לאמץ כלב עשוי לגלות מהר מאוד שהכושר הגופני שלו משתפר פלאים, בעיקר בזכות הטיולים עם הכלב בפארק הסמוך. הטיולים הללו מסייעים גם בפיתוח קשרים חברתיים חדשים, ואם כל זה אינו מספיק הרי שגם הבריאות הכללית שלכם תשתפר. מחקרים שונים מראים שבעלי חיות מחמד בכלל וכלבים בפרט הם רגועים הרבה יותר.

 

הקץ לבדידות

מבוגרים רבים בוחרים לאמץ חיית מחמד גם כדי להפיג את הבדידות. בהרבה מאוד מובנים כלב או חתול מהווים עבור בני אדם חברה נעימה וחשובה. קשישים שנותרים לבדם מוצאים עניין רב בחיית המחמד שלצדם ובמסגרת הטיפול בכלב, למשל, הם מוצאים סיבה לצאת החוצה. כל זאת בנוסף לתחושה שמקבל הקשיש לפיה הוא נחוץ לאחר.

 

התכוננו לבוא החיה

כעת, כשאתם מבינים עד כמה חיות מחמד יכולות להוסיף לחייכם, אתם בוודאי משתוקקים לאמץ כלב, חתול או כל חיה אחרת. רגע לפני כן ודאו שאתם ערוכים לקראת החיה שתאמצו ושאתם יודעים כיצד לטפל בה. קבעו היכן תישן החיה והיכן תאכל, הצטיידו במזון מתאים, בצעצועים שיעזרו לה להעביר את הזמן כשאתם לא נמצאים וכן מומלץ שתתחמו את האזורים שבהם מותר לה לשהות. ככל שתהיו מוכנים טוב יותר לקראת בואה של החיה כך תתחילו את הדרך המשותפת שלכם יחד בצורה חיובית הרבה יותר. בנוסף, שימו לב שאתם בוחרים חיה שמתאימה לכם באופן אישי, ובעיקר לאורח החיים שלכם. אם תפעלו בזהירות ובכובד ראש תבטיחו לעצמכם הנאה ארוכה למשך שנים רבות וטובות.