למה חשוב להציב גבולות לכלב?

כלב חדש מביא עמו המון שמחה ואנרגיות, ובקלות רבה הוא הופך לחבר הכי טוב בעולם. אלא שגם החברים הכי טובים יכולים להציק לא מעט, וכשמדובר בכלב ההצקה יכולה להוביל לנזקים משמעותיים גם לנו ולציוד שלנו, וגם לכלב עצמו. כדי להימנע מהמצבים הללו רצוי להתחיל להציב גבולות בשלב מוקדם ככל האפשר, והנה שתי סיבות מצוינות – ושתי דרכים להגדיר גבולות.

הפריטים הקטנים והיקרים מכל

כלבים, מטבעם, סקרנים מאוד. הם אוהבים לרחרח, לטעום ולנגוס מכל הבא ליד. אם לאורך השנים צברתם כמה פריטים יקרי ערך, לרבות טבעות יהלומים שיש להן ערך כלכלי רב וגם משמעות רגשית גדולה, הכלב שלכם עלול להוות להם סכנה. למעשה, בליעת פריטים מהסוג הזה עשויה להסב נזק לכלב עצמו. כדי להימנע מהמצבים הללו הקפידו להרחיק מהכלב ציוד יקר ערך ולסגור אותו במגירות, בקופסאות או בארון. בנוסף, הציבו גבולות ברורים מהיום הראשון על ידי סגירת דלתות כשאתם יוצאים מהבית. אם השטח היחיד שיישאר לכלב לצורך שיטוטים הוא הסלון או החצר, הוא יתרגל להתרחק מהחדרים הסגורים כשאתם לא בנמצא, וכדי לחזק את ההתנהגות הזו מומלץ להמשיך להציב גבולות גם כשאתם בבית – חדר השינה או המשרד שלכם פשוט מחוץ לתחום.

שמירה על הריהוט שלכם

כשהם לא לועסים תיקים ובולעים טבעות, כלבים אוהבים לנוח והעדיפות שלהם היא לפינה רכה ונעימה כמו הספה שלכם. אלא שעבור רבים מאיתנו מדובר במהלך לא מאוד נעים. השקעתם רבות בתכנון ובעיצוב הבית, העברתם שעות ארוכות מול הקטלוג של Sillas Vintage ובחרתם בקפידה את הריהוט המתאים לסגנון האישי שלכם ולאווירה שאתם שואפים להכניס הביתה. אם תניחו לכלב לעלות על הספה הוא ישיר עליה שערות (שלאורך זמן תתקשו לנקות) וגם עשוי ללכלך אותה עם שאריות הבוץ מהטיול האחרון או עם ריר שיוצר כתמים לא אטרקטיביים בעליל. הצבת הגבולות שלכם בתחום הזה צריכה לכלול יחס נוקשה וברור, ואיסור על טיפוס על הספה. אם אתם מניחים לכלב שלכם לשבת עליכם כשאתם על הספה אתם לא מחנכים אותו טוב יותר, אגב. בנוסף, שקלו לכסות את הספה היוקרתית שלכם בסדין או בבד אחר כדי שגם אם הכלב יעז להמרות את פיכם כשאתם לא באזור, לפחות לא יאונה לספה כל נזק. פתרון לא אידאלי אמנם, אבל לפחות בתחילת הדרך ועד להטמעת ההרגלים החדשים, זהו מהלך חשוב מאוד.