לחנך את הכלב ולשמור על הבית

אחת הסיבות העיקריות שבגללה אנשים חוששים לאמץ כלבים אינה קשורה כלל לפחד מחיית המחמד הפרוותית הזו. למעשה, הם דואגים לשלום הבית שלהם. חברים ומכרים בוודאי סיפרו להם על המקרה שבו הכלב אכל את נעלי הבית, ואחרים כנראה סיפרו על הספה שנחרבה או על המיטה שהתמלאה שערות כשהכלב טיפס עליה חרף האיסור הגורף שהוטל עליו. זה בדיוק הזמן להזכיר שכלבים לא ממש מבינים עברית, והם בוודאי לא יודעים לציית להוראות. הדרך הנכונה יותר היא לקבוע להם הרגלים ולהציב גבולות. איך עושים את זה בדיוק?

תוחמים את הבית

קניתם דירה, עיצבתם את הנכס השכור שלכם ואתם רוצים לשמור על כל פינה בו. זה בדיוק הזמן להגדיר גבולות ברורים. למשל, יכול להיות שלא אכפת לכם אם הכלב יעלה על הספה, אבל חדר השינה מחוץ לתחום. כל עוד אתם בבית הקפידו למנוע ממנו את הכניסה לחדר וצ'פרו אותו בממתק בכל פעם שיתקרב לחדר אבל לא ייכנס אליו. הוא יבין שאתם מתגמלים אותו על כך. אם תרצו לשמור גם על הספה הפגינו קשיחות ואסרו עליו לעלות עליה כשאתם בבית, תוך מתן חיזוקים חיוביים כשהוא נאות לדרישתכם לכך שיירד. עם זאת, בצאתכם מהבית הוא כנראה יטפס עליה ממילא, ולכן מוטב להכיר בכך ולכסות את הספה. אם רכשתם נדל"ן מניב או דירה קטנה עבורכם, אין סיבה שהכלב שלכם יסב לה נזק, שהרי נזקים עולים כסף.

הקפידו לצאת איתו לטיול

במקרים רבים הכלב שלנו פשוט מחפש תשומת לב. הוא רוצה חום ואהבה, או פשוט טיול כדי לעשות את צרכיו. אם אנחנו לא קשובים לו, גם הוא לא באמת יקשיב לנו. לכן, כשאנחנו רוצים לחנך את הכלב ולעודד אותו לפעול כמו שאנחנו רוצים, כדאי שנעניק לו בתמורה אהבה גדולה. קחו אותו לטייל, הקפידו לעשות זאת 3 פעמים ביום ואל תטיילו סביב הבית כדי לצאת לידי חובה. לפחות טיול אחד צריך להיות ארוך יותר, ולאפשר גם לו לנשום אוויר וליהנות מהסביבה. תופתעו, אבל גם בבית גדול ומרווח הם מרגישים לפעמים קצת חנוקים. אז נכון, כשאתם מטיילים עם הכלב הוא צריך להיות קשור (לא רק בגלל תקנות עירוניות אלא לטובת עוברי אורח שעשויים לפחד ממנו) אבל המרחבים הפתוחים עושים לו טוב. בנוסף לכל זה, אם תתנו לכלב להשתולל קצת בחוץ ולהתעייף, יהיו לו הרבה פחות כוחות להחריב את הבית.