לומדים את יסודות הטיפול

חלמתם על הרגע הזה, דמיינתם אותו במשך זמן רב, חיכיתם, קיוויתם ובסוף זה קרה. מצאתם כלב שלא יכולתם לעמוד בפני קסמו ובחרתם לאמץ אותו. נתתם לו שם, הכנתם לו פינה קטנה בבית וכעת אתם מביטים בו מחויכים, מאושרים, מרגישים שזהו, מצאתם חבר טוב לחיים. לצד השמחה הגדולה, והמובנת, חשוב שתשאלו את עצמכם האם אתם יודעים באמת כיצד להתמודד עם חיית המחמד החדשה שלכם. זאת משום שכל כלב הוא שונה, וגם כלב חמוד עם פרווה נעימה עשוי לדרוש צרכים ייחודיים משלו. אחת השאלות הבסיסיות היא, למשל, גילו של הכלב. זכרו שגור עדיין אינו מחונך לצרכים, כך שאתם בהחלט צריכים ללמוד איך לחנך אותו, או לחלופין – תצטרכו להתמודד עם שלוליות זהובות ברחבי הבית וכמה הפתעות אחרות כשאתם חוזרים מהעבודה.

נעזרים בגורם מקצועי

אנשים רבים נעזרים כיום בתמיכה ובייעוץ מקצועי בשלל תחומים. לדוגמה, זוגות צעירים בוחרים בדולה פוסט פארטום כדי ללמוד איך לטפל בילד לאחר הלידה, איך להניק, לקלח ולזהות את צרכיו של הילד. גם כשאתם מאמצים כלב אתם צריכים גורם מהסוג הזה, שיוכל להסביר לכם על החיה שבה בחרתם, ללמד אתכם על צרכיה ולעזור לכם לחנך אותה בצורה הטובה ביותר. אם אתם משתוקקים לצאת לטיול עם הכלב ומקווים שזו תהיה דרך נפלאה להתחיל את הבוקר בשקט ובשלווה, כדאי שתלמדו כיצד לחנך אותו בזמן הטיול, או שתפספסו את המטרה. זאת משום שכלבים רבים עשויים למשוך את הרצועה בחוזקה ולנסות לשלוט בלוקיישן ובקצב, בעוד שאתם אלה שצריכים לתפוס פיקוד ולהגדיר את הגבולות הברורים. מאלף כלבים מקצועי יוכל לעזור לכם לעשות את זה.

חלק בלתי נפרד מההנאה

כלב הוא הנאה עצומה לבעליו. הוא חבר טוב, הוא מעניק אהבה והוא יכול להפוך בקלות רבה לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. לצד כל העובדות החשובות האלה חשוב מאוד לזכור שחינוך הכלב הוא חלק מהתהליך והוא זה שיאפשר לכם ליהנות ממנו באמת. כלב שאיננו מחונך לצרכים, שלא מגיב לפקודות או כלב שמרגיש שהוא בעצם בעל הבית – יקשה עליכם מאוד. חינוך וגבולות יאפשרו לשניכם לחיות יחד בשלום ובכיף גדול.