לגדל כלב ולשמור על הבית

כל מי שגידל כלב בנקודה כזו או אחרת, וגם כל מי שעדין לא התנסה אבל שוקל לעשות זאת ומסתפק בעדויות של חברים, כבר יודע שחיית המחמד הפרוותית מביאה איתה גם כמה סכנות. לא, אנחנו לא מתכוונים לסיכונים הנלווים לאימוץ כלב שעשוי לנשוך, וגם לסיכון שעשוי להתלוות לאימוץ כלבה שעשויה להביא לעולם כמה צאצאים שימלאו את דירתכם הקטנה. הסכנות השגרתיות יותר, אבל אלו שמטרידות לא פחות, הן סכנות שקשורות לבית, לריהוט שעשוי להינזק וגם לבגדים או לתיקים שעלולים ליפול קורבן לפרץ אנרגיות בלתי שגרתי. איך מתמודדים עם זה?

מגדירים גבולות גזרה

הכלב שלכם יכול להיות מתוק אמיתי, להתכרבל ולעשות לכם נעים, אבל כשאתם לא בבית הוא קצת מאבד שליטה. אובדן השליטה עלול להתבטא בלעיסת הגרביים או בכרסום הנעליים שלכם? זו בדיוק הסיבה להגדיר לו גבולות, ועדיף שתעשו זאת מהרגע הראשון. כל עוד אתם בבית הבהירו באופן חד משמעי שהעלייה על הספה איננה מאושרת מבחינתכם, ושאתם לא מאפשרים לו לעשות את צרכיו בבית. כך תוכלו להיות רגועים הרבה יותר כשאתם משאירי את הכלב לבד לצד שטיחים יקרי ערך או ספות מעוצבות ומרשימות.

תנו לו ספייס

עוד לפני שתצאו אל יום האימוץ ותאספו את הכלב שאתם כל כך כמהים לו, הגדירו את הפינה המיועדת רק בשבילו. הציבו בה מיטה או כרית גדולה שתעניק לו נוחות מרבית, שמרו לו קערה למזון וקערת מים שתהיה תמיד מלאה, והציעו לו גם צעצוע או שניים (ישנם כמה צעצועים מלהיבים לכלבים שם בחוץ). כך למעשה תעניקו לכלב שלכם פינה שהיא רק שלו, מה שיעזור לו להרגיש הרבה יותר נינוח. הרחיקו ממנה חפצים לא רצויים כמו מאכלים, פריטי לבוש או כפכפים שאתם ממש אוהבים, כי אם משהו נמצא בטריטוריה שלו – יהיה לכם קשה מאוד לחנך אותו שלא לגעת.

שמרו על הניקיון

כלב חדש יביא לא רק בלגן, אלא גם לכלוך, מה שיחייב אתכם להיות קצת יותר נקיים, לפחות בתחילת הדרך. זה נכון בעיקר אם אתם מאמצים גור שעדיין לא שולט בצרכים, אבל גם אם אתם פשוט מאמצים כלב פרוותי שמשיר לא מעט שיערות ואתם, למרבה הצער, מחזיקים בבית גם ספת בד ושטיח צמר מפואר. אם כן, הכינו את החומץ (כדי להיפטר מריח השתן שיזמין אותו לחזור לסיבוב נוסף) ואת שואב האבק. אתם תצטרכו אותם בתקופה הקרובה.