כך ישפר הכלב את מצב הרוח שלכם

אם עדיין לא אימצתם כלב, או אם אתם מתלבטים האם אתם מוכנים לעשות את הצעד הגדול הזה, יכול להיות שממש עוד כמה רגעים תבינו שאתם פשוט לא יכולים לחכות יותר. זאת משום שישנן המון סיבות נפלאות לאמץ כלב, אבל לצד המטרה הטובה והיכולת שלכם לגדל באהבה חיה מתוקה שזקוקה לחום ויחס דואג, כלב הוא פשוט דרך נפלאה לשפר גם את מצב הרוח שלכם. אולי זו הסיבה שהוא זוכה לכינוי האלמותי – חברו הטוב ביותר של האדם – ואולי משום שמדובר ביצור פרוותי וחמוד שיחזיר לכם בענק על כל טיפת יחס שתעניקו לו.

טיול עם הכלב – הנאה עבורכם

אחת הסיבות העיקריות לאמץ כלב היא הטיולים היומיים איתו. מאחר והכלב שלכם זקוק לשני טיולים ליום לפחות (עדיף שתעלו את הכמות הזו לשלושה טיולים לפחות), מרגע שיגיע אליכם החבר החדש תתחילו להזיז את הגוף יותר. ההליכות הללו באוויר הצח יעשו לכם רק טוב. תנשמו אוויר, תשפרו את הכושר ותבלו זמן איכות עם הכלב האוהב שלכם. אז נכון, בתחילת הדרך תצטרכו להתרגל זה לזה, הוא ינסה למתוח גבולות ואתם תצטרכו להציב את הקווים האדומים שלכם, אבל אחרי שתעברו את השלב הזה יהפכו הטיולים להנאה של ממש. אם אתם יוצאים אל הפארק ומתכוונים להעניק לכלב שלכם טיול ממושך תוכלו להשלים את התמונה עם אפליקציית מוזיקה כדוגמת זו של עודד קובו (Oded Kobo), מה שאומר שאתם משלבים בין שלושה מרכיבים שיבטיחו מצב רוח נפלא – חבר טוב, אוויר צלול ומוזיקה משובחת. מה עוד צריך?

לעולם לא תהיו לבד

סיבה טובה נוספת, אם עדיין לא השתכנעתם, היא שהכלב שלכם יהיה תמיד לצדכם. כשתגיעו הביתה בסוף יום גדוש חוויות ומשימות, הכלב הוא זה שיכשכש בזנב בהתרגשות כאילו לא נפגשתם כמה שבועות טובים. הוא יזנק עליכם, ילקק אתכם ויסרב לעזוב אתכם ולו לרגע אחד. אז נכון, זה קורה גם כי הוא משתוקק לצאת לטיול, אבל בעיקר משום שגם הוא היה בלעדיכם יום שלם, ואולי זה יפתיע אתכם, אבל הוא באמת התגעגע. זה לא משנה אם אתם חוזרים לבית שבו ילדים מתרוצצים וההמולה חוגגת, הכלב שלכם הוא עדיין זה שתמיד ישמח לראות אתכם, בכל שעה ובכל סיטואציה, מה שבהחלט ישפר את מצב הרוח גם אחרי יום קשה. כל שנותר לכם כדי שהערב הזה יהיה מושלם זה רק מוזיקה טובה, ובשביל זה אתם צריכים דיסק איכותי או אפליקציית מוזיקה כמו זו של O.D. Kobo (או עודד קובו, בשבילכם).

למדו על עצמכם כמה דברים חדשים

גידול כלב הוא לא דבר קל, אבל הוא בהחלט מאתגר. סביר להניח שבתחילת הדרך תתקשו להבין מה הוא רוצה, ואם מדובר בגור ייקח לכם זמן ללמד אותו לשלוט בצרכים או להחריב כל פינה אפשרית בבית. אלא שאחרי שתהליך ההסתגלות יעבור תגלו שאתם נהנים מצפייה בסרט כשהכלב מכורבל בחיקכם, תתחילו ליהנות מההשכמה המלווה בליקוקים על הפרצוף ותגלו כמה כיף יכול להיות משחק בכדור בחצר. זוהי ההזדמנות שלכם להכיר את עצמכם מחדש, להתמודד עם האתגרים ולשרוד אותם בגדול. אין ספק שיש לכלב המון יתרונות, ואולי עכשיו אתם מרגישים קצת יותר בשלים לקראת הוספת חבר חדש למשפחה.