טיפים לבעל הכלב החדש

בחרתם לאמץ כלב ואתם נרגשים מהשותף החדש שלכם לדירה, אבל אתם בוודאי גם מבינים שהבית שלכם יצטרך לעבור כמה שינויים קטנים. אתם ממש לא צריכים לארגן לכלב חדר משלו, וגם לא מיטה עם מצעי סאטן וארון קיר, וגם אין סיבה להזמין קבלן רשום לצורך ביצוע שיפוצים או הרחבת הבית. מצד שני, יש בכל זאת כמה צעדים קטנים שיעזרו לכלב שלכם להרגיש יותר בנוח, ולכם הם יעזרו להיות הרבה יותר רגועים כשאתם לא באזור.

הפינה של הכלב
אז חדר שינה פרטי – לא, אבל פינה אישית – כן. בחרו נקודה מסוימת שבה תוכלו להציע לכלב מקום משלו. הצטיידו בכרית מרווחת המיועדת לכלבים והציבו אותה במקום המיועד, בין אם מדובר בחדר השינה שלכם, בפינת העבודה או בסלון. לא רחוק משם תוכלו להניח גם שתי קערות, לאוכל ולמים, כך שלכלב יהיה נוח מאוד לספק את הצרכים הבסיסיים שלו.

בטיחות אישית
נושא נוסף שכדאי לטפל בו הוא הבטיחות האישית שלכם ובעיקר של הכלב. אם אתם מתגוררים בדירת גן, למשל, ייתכן שקיימות כמה נקודות תורפה בגינה שלכם שאתם לא תמיד מודעים אליהן. כך, פרצה בגדר עשויה לאפשר לכלב לצאת ללא השגחה, וכך גם השער שנשאר פתוח. בדקו את מצב הגדרות, את מנגנוני הסגירה והנעילה של הדלתות והשערים ובמידת הצורך אפשר ורצוי להתקין סורגים – לפחות בחלונות שמהם יש סיכוי שהכלב יוכל לצאת החוצה.

לבחור מזון לכלב
השאלה הבאה היא שאלת האוכל, וזו בהחלט נקודה שצריך להתעכב עליה. בכל ביקור בחנויות לציוד בעלי חיים תוכלו למצוא שורה ארוכה של מזונות בטעמים שונים ועל ידי יצרניות אחרות. מאחר ואתם בוודאי מעדיפים מזונות איכותיים לכלב שלכם, כדי לשמור על בריאותו ולספק לו תזונה טובה באמת, בדקו את התווית ואת רשימת הרכיבים. שימו לב שבדומה למזונות שאתם קונים עבור עצמכם בסופר מרקט, גם על שקיות האוכל של הכלבים ישנה רשימת רכיבים מפורטת המסודרת מהגדול לקטן. כלומר, הרכיב הראשון ברשימה הוא גם זה שנמצא במזון בכמות הגדולה ביותר. מסיבה זו רצוי לבדוק שבראש הרשימה נמצאים רכיבים כמו בשר או בקר, למשל, ולא רכיבים אחרים שאין להם ערך תזונתי ממשי.

צעצועים גם לכלבים
לבסוף, גם לכלב שלכם מגיע לשחק וליהנות, בטח אם אתם לא נמצאים שם כדי לשעשע אותו כל היום. זה נכון שכלבים ישנים לא מעט, ולרוב לא תצטרכו באמת להעסיק אותו, אבל אם תקנו לו כמה צעצועים קטנים יהיה לו בכל זאת נעים יותר, אתכם או בלעדיכם. זה לא יעלה לכם הרבה, ובכל חנות תוכלו למצוא מגוון רחב מאוד של אפשרויות.