טיפים חשובים לפני אימוץ כלב

אנשים רבים בוחרים היום לאמץ חיות מחמד שונות ומתוך שלל שיקולים. יש מי שמעדיף לאמץ חתול או כלב כדי להפיח חיים חדשים בבית, בעקבות תחושת בדידות או פשוט מתוך רצון להציל כלבים נטושים ומתוך אהבה לחיות המחמד. מי שמעדיף בעל חיים שקט יותר עשוי להציב בביתו אקווריום ומי שרוצה להוסיף צבע ועניין בוודאי יבחר לצרף למשפחה תוכי או ציפור אחרת. עם זאת, אין ספק שבין האפשרויות הרבות ישנה אפשרות אחת פופולארית במיוחד שרבים בוחרים בה, והיא האפשרות של אימוץ כלב. עם זאת, רגע לפני שאתם מסיירים בכלביות השונות ובוחרים כלב לאמץ, הנה כמה טיפים קטנים וחשובים שיעזרו לכם להתכונן נכון לקראת השותף החדש שלכם לדירה.

 

תקופת ההסתגלות

אחד הכללים החשובים ביותר באימוץ חיות מחמד בכלל וכלב בפרט, הוא כלל ההסתגלות והוא פועל בשני הכיוונים. אתם אולי מדמיינים את הקשר החם והנפלא שיירקם בינכם לבין היצור הפרוותי והמתוק שתביאו הביתה, את ההתכרבלות מול הטלוויזיה ואת הטיולים בפארק, אבל עוד לפני שתגיעו לשלב הזה תצטרכו להסתגל זה לזה. כך, אם אתם בוחרים לאמץ גור, מוטב שתגדירו לו שטח תחום וברור – בעיקר כשאתם יוצאים מהבית – וזאת כדי להימנע ממצב שבו הגור מחריב את הבית ומטיל את צרכיו בכל פינה אפשרית. בפינה הנוחה הזו מומלץ להציב עיתונים שעליהם יתרגל הכלב לצרכים. הקפידו לספק לכלב גם תחושה כללית נעימה לרבות מאוורר או חלון פתוח, כדי שיהיה לו נעים לשהות בבית גם ובעיקר כשאתם לא נמצאים.

 

הציבו גבולות

חשוב מאוד להגדיר גבולות ברורים לכלב עוד בתחילת הדרך. התחילו בקביעת החדרים בבית שאליהם מותר לו להיכנס, ובקביעת חדרים שהם מחוץ לתחום. כל עוד אתם בבית אפשרו לכלב לטייל בחדרים שבהם מותר לו לטייל ומנעו ממנו את הכניסה לחדרים האסורים. בשלב הזה כדאי שתקבלו החלטה האם תרצו שהכלב יטפס על הספה או על המיטה, והאם הוא רשאי לאכול מהצלחת שלכם. מרגע שהחלטתם מה מותר ומה לא, חזקו את הכלב באמצעות חטיף כשהוא עושה רק את המותר ונסו להכחיד התנהגויות שאינן רצויות. ישנן שיטות שונות לעשות זאת ובהתייעצות עם מאלף מקצועי תוכלו לקבל טיפים. לבסוף, אל תשכחו להיות ריאליים ולבחור חיית מחמד שמתאימה לאורח החיים שלכם, לטובתכם ולטובתה. רבים מעדיפים לאמץ גור כלבים, למשל, אבל אינם לוקחים בחשבון את היעדרותם הארוכה מהבית. בחירה נכונה והכנה מתאימה תעזור לכם לעבור את שלב ההסתגלות בהצלחה וליהנות מהחיים עם חיית המחמד שלכם הרבה יותר.