איך לבחור מזון מתאים לכלב?

אימצתם כלב, וזו ברכה גדולה בפני עצמה, אתם גם מוכנים לשגרת הטיולים החדשה ואף הצטיידתם מראש ברצועה ובשקיות שיעזרו לכם לעמוד בכל התקנות הקיימות. אלא שיש רק עוד דילמה אחת חשובה שיש להתמודד איתה, והיא דילמת האוכל. סביר להניח שהכלב שלכם יאכל כמעט כל מה שתתנו לו, אבל זה לא אומר שאתם יכולים לספק לו כל מזון שהוא. מאכלים שמתאימים לבני אדם לרוב מומלצים פחות לכלבים, בעיקר בשל התיבול אבל גם משום שישנם מזונות שנחשבים למסוכנים מאוד עבורם. אם כן, אתם צריכים לקנות מזון לכלבים שיתאים בדיוק לכלב שלכם ולאיכות המזון שתרצו לספק לו. הנה כמה טיפים קטנים ומאוד משפיעים.

רכיבי המזון

נתחיל בבחינת רכיבי המזון, וכאן תגלו שאין הבדל גדול בין כלבים לבני אדם. על גבי אריזות המזון של הכלבים מופיעים הרכיבים מהם הוא הוכן, והכללים זהים לכללים שאתם מכירים מחבילות המזון שלכם. במילים אחרות, הרכיב שיופיע ראשון ברשימה הוא הרכיב המרכזי והבולט במזון שלפניכם, ומכאן ואילך מסודרת הרשימה על פי סדר יורד. אם אתם רוצים להבטיח לכלב שלכם מזון איכותי, ודאו שהרכיב שאתם מחפשים – למשל הבשר – יהיה הרכיב המרכזי. אם הוא מופיע במקום אחר ברשימה, זוהי נורה אדומה שמאותתת לכם על איכות המזון שלפניכם. ראו הוזהרתם.

משקל החבילה

ישנן כיום חבילות בגדלים שונים, וכדאי שתדעו מה עדיף לכם. באופן כללי אריזה גדולה היא יותר חסכונית, אבל זה לא תמיד אומר שהיא הנכונה לכם. אם אתם מחליפים לכלב את המזון רצוי שתתנסו בחבילה קטנה יותר ותוודאו שהוא מסתגל אליו בהצלחה לפני שתרכשו חבילה גדולה. בנוסף, זה אולי יישמע לכם קצת מצחיק, אבל אם אתם סוחבים את השקית הביתה ברגל או רוכבים על גבי אופניים חשמליים יד 2, סביר להניח שיהיה לכם נוח יותר עם שקית קטנה. מצד שני, חנויות רבות מציעות שירות משלוחים, מה שעשוי לחסוך גם את הדילמה הזו.

התאמה לצרכי הכלב

תתפלאו, אבל גם לכלב שלכם יש צרכים מסוימים. אמנם הם שונים במידה רבה מאלה של בני האדם, אבל עדיין חשוב להתייחס אליהם. למשל, מזונות שונים נמכרים בהתאם לגיל הכלב שלכם, מה שאומר שהאוכל שתרכשו לו כשהוא גור ישתנה כאשר יגדל ויהפוך לכלב בוגר יותר. בנוסף חשוב שתהיו ערניים לשינויים שעובר הכלב, בעיקר כשאתם מחליטים לנסות מזון שונה מהרגיל. שינויים ביציאות, חוסר תיאבון ומאפיינים נוספים עשויים לאותת לכם שגם לכלב יש רצונות והם לא ממש תואמים לשלכם.